آموزش درآمد دلاری را در کانال تلگرام دنبال کنید

سایت آموزش درآمد دلاری را در لینکدین دنبال کنید سایت آموزش درآمد دلاری را در فیس بوک دنبال کنید سایت آموزش درآمد دلاری را در اینستاگرام دنبال کنید

آموزش نحوه ی خرید سکه در بازار بورس ایران + معرفی کارگزاری

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
آموزش نحوه ی خرید سکه در بازار بورس ایران + معرفی کارگزاری آموزش نحوه ی خرید سکه در بازار بورس ایران + معرفی کارگزاری محمد بدلی

آموزش خرید سکه در بازار بورس ایران

امروزه با پیشرفت جوامع و شکل گیری تکنولوژی در مشاغل مالی و بانکی، افراد پول و دارایی های شبه پول خود را به صورت فیزیکی نگهداری نمی کنند. با گذشت زمان دارایی های فیزیکی جای خود را به دارایی های الکترونیکی، کارت بانکی و اعداد و ارقام در حساب بانکی داده است.

در این میان همچنان در مورد برخی دارایی های شبه پول مانند سکه طلا همچنان شاهد نگهداری آن به صورت فیزیکی هستیم در حالیکه اوراقی برای آن نیز تعبیه شده اند که همان وظیفه کارت های بانکی را ایفا می کند و همچنین از امنیت بالایی نسبت به صندوق امانات بانک برخوردار هستند. یکی از این اوراقی که برای این منظور تعریف شده اند گواهی سپرده کالایی سکه طلا است.

 

گواهی سپرده سکه طلا چیست؟

به طور کلی گواهی سپرده کالایی اوراق بهاداری است که نشان دهنده مالکیت دارنده ی آن بر مقدار معینی کالاست و پشتوانه آن قبض انبار استانداردی است که توسط انبارهای مورد تایید بورس کالا صادر می گردد.

گواهی سپرده سکه طلا نیز اوراق بهاداری است که نشان دهنده مالکیت دارنده ی آن بر سکه طلا است. از سال 94 گواهی سپرده سکه طلا به دلایل زیر مورد معامله قرار گرفت:

 • کمک به مهار بازار سیاه و ایجاد شفافیت در بازار طلا
 • تسهیل فرایند کشف قیمت رسمی سکه طلا
 • افزایش امنیت سرمایه‌گذاری در بازار طلا

گواهی سپرده سکه طلا در حال حاضر بسیار مورد توجه سرمایه گذاران بورس اوراق بهادار است. این گواهی‌ها از نقدشوندگی و شفافیت خوبی برخوردار هستند و معاملات آن به سهولت و سرعت انجام می‌گیرد.

نکته‌ی جالب در مورد گواهی‌های سپرده سکه طلا این است که نگرانی بابت گم شدن اوراق وجود ندارد زیرا امکان انتقال به غیر را ندارند و تنها به نام صاحب سکه ثبت می‌شوند.

 

ارزش هر برگه گواهی سپرده طلا چقدر است؟

هر گواهی سکه طلا معادل برابر با ۰.۰۱ یک سکه طلا است. یعنی برای خرید یک سکه کامل تمام بهار آزادی باید ۱۰۰ گواهی سپرده خریداری کنید.

 

مزایای گواهی سپرده سکه طلا

مزیت های گواهی سپرده طلا غیرقابل انکار است. نگهداری فیزیکی سکه طلا از صرفه کمتری برخوردار باشد و بهینه تر آن است که گواهی های سپرده سکه طلا خریداری شوند.

 • ریسک تقلبی بودن خرید و فروش سکه طلا از بین میرود.
 • تعیین قیمت سکه بر اساس عرضه و تقاضا
 • بودن اختلاف قیمت خرید و فروش در بورس کالا نسبت به صرافی ها
 • عدم نیاز به مراجعه حضوری و نگهداری فیزیکی سکه طلا
 • شفافیت بیشتر در بازار بورس کالا
 • ریسک نگهداری سکه طلا به صورت فیزیکی مانند گم شدن و به سرقت رفتن سکه وجود نخواهد داشت.
 • پرداخت کارمزد پایین تر برای انجام معاملات
 • قابلیت وثیقه گذاری برای اخذ انواع تسهیلات در برخی از بانک‌ها
 • معافیت مالیاتی گواهی سپرده ها
 • خرید و فروش گواهی سپرده سکه طلا به صورت آنلاین با سرعت و سهولت

 

مزایای گواهی سپرده سکه طلا نسبت به صندوق امانات

اتفاقی که برای صندوق امانات بانک در چند وقت اخیر رخ داد این واقعیت را یادآوری کرد که هر مکانی قابلیت سرقت را دارد. بنابراین خرید گواهی سپرده سکه طلا نسبت به نگهداری سکه و طلا در صندوق امانات دارای مزیت های زیر است:

 • بیمه نبودن محتویات صندوق امانات: به علت جنبه خصوصی محتویات صندوق امانات و عدم اطلاع مرجعی از محتویات آن شرایط را در صورت سرقت دشوار می‌کند. گواهی سپرده سکه طلا به دلیل ماهیت اوراقی خود برتری خوبی در این زمینه دارد.
 • قابلیت معامله در بازار بورس کالا: گواهی سپرده سکه طلا قابلیت معامله در بازار بورس کالا را دارد در حالیکه برای خرید و فروش سکه به صورت فیزیکی هر بار می‌بایست به صندوق امانات مراجعه کرد.
 • کارمزد کمتر: نگهداری سکه در خزانه بانک نسبت به نگهداری آن در صندوق امانات بانک کارمزد کمتری دارد.

 

مراحل خرید و فروش گواهی سپرده سکه طلا از بورس کالا

برای خرید و فروش گواهی سپرده سکه طلا دو حالت وجود دارد. در حالت اول فرد سکه طلا را به صورت فیزیکی دارد و درصدد تبدیل آن به گواهی سپرده کالایی سکه طلا است. حالت دوم بدین صورت است که سرمایه گذار در حال حاضر هیچ سکه ای ندارد اما از همان ابتدا قصد خرید و فروش گواهی های سپرده ای سکه طلا را دارد و بنابراین نیازی نیست به انبارهای نگهداری سکه که در واقع همان خزانه های بانک هستند، مراجعه کند و تنها کافی است کد معاملاتی داشته باشد.

در حالت اول، فرد باید مراحلی را طی کند تا سکه تحویل گرفته شود و گواهی سپرده آن نیز صادر گردد. در ابتدا سکه توسط کارشناس ارزیابی میشود. سکه‌های مورد معامله در بورس کالا باید مورد تایید انبار باشد. سکه‌های مورد تایید انبار باید همگی سکه تمام بهار آزادی با عیار 22 (درصد خلوص 900 از 1000) و وزن 8.133 گرم باشند.

فرد همراه با مدارک شناسایی خود به خزانه یکی از بانک های مورد تایید بورس کالا مراجعه کرده و سکه را تحویل میدهد و گواهی سپرده سکه طلای خود را تحویل میگیرد. پس از یک روز کاری قبض انبار به نام فرد صادر میگردد.

چنانچه فرد بخواهد گواهی سپرده سکه خود را بفروشد، می‌تواند با مراجعه به شعب کارگزاری به ‌صورت حضوری و یا با استفاده از سامانه‌های معاملاتی کارگزاری به‌صورت آنلاین گواهی سپرده خود را به فروش برساند. مبلغ مورد نظر پس از یک روز از حساب قابل برداشت خواهد بود.

 

برای خرید گواهی سپرده سکه یا همان خرید سکه در بورس کافیه با لینک زیر ابتدا در کارگزاری مورد تایید ما (کارگزاری آگاه) یه حساب افتتاح کنید. قبلا آموزش ساخت حساب در کارگزاری آگاه رو در مطلب: آموزش دریافت کد بورسی و مراحل آن در کارگزاری آگاه آموزش دادیم.

لینک ثبت نام در کارگزاری آگاه با تخفیف معرف

 

چگونه با کد بورسی سکه بخریم؟

مانند دیگر گواهی‌های سپرده کالایی، برای خرید و فروش گواهی سپرده کالایی سکه طلا اید کد معاملاتی و کد بورسی داشته باشید. با ثبت نام و احراز هویت در سامانه سجام کد بورسی و با ثبت‌نام در کارگزاری کاریزما کد معاملاتی دریافت کنید.

برای اینکار مراحل زیر را طی کنید:

 1. در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) ثبت نام کنید و احراز هویت شوید.
 2. کد کاربری و رمز عبور خود را دریافت نمایید.
 3. وارد حساب کاربری خود شوید، آن را به میزانی که می‌خواهید گواهی سپرده سکه طلا خریداری کنید شارژ نمایید.
 4. نماد گواهی مورد نظر خود را در قسمت جستجو وارد کنید و به مقدار و مبلغ مورد نظر خود ثبت سفارش کنید.

 

هزینه‌های معاملاتی گواهی سکه چقدر است؟

 • به ازای هر سکه مبلغ ۲۰۰۰۰ ریال جهت کارشناسی سکه دریافت می‌شود.
 • هزینه انبارداری به ازای هر روز برای هر سکه ۷۰۰ ریال است.
 • کارمزد معاملات نیز ۰/۰۰۱۲۵ معادل ۰/۱۲۵% ارزش معامله خواهد بود.
 • هیچ‌گونه مالیاتی برای معاملات سکه در نظر گرفته نشده است.

 

کدام انبارها برای تحویل سکه طلا وجود دارد؟

امکان خرید گواهی سپرده طلا در حال حاضر از بانک‌های صادرات، رفاه، آینده، ملت و سامان وجود دارد.

مکان انبار بورس کالا بسته به اینکه گواهی سپرده خود را از کدام بانک خریده‌اید، فرق دارد. سکه‌های خریداری شده توسط گواهی سپرده طلا در انبار بورس کالا نگهداری می‌شوند. اکنون پنج انبار به عنوان انبار خزانه نگهداری سکه طلا در بورس کالا پذیرفته شده‌اند:

 • خزانه بانک ملت
 • خزانه زرین سپهر بانک صادرات ایران
 • خزانه پردیس بانک رفاه کارگران

 

زمان معاملات گواهی سپرده سکه طلا

08:45 الی 9:000 دوره پيش گشايش: در این دوره معامله ای صورت نمی‌گیرد و تنها امکان ثبت سفارش وجود دارد.

9:00 الی 15:00 دوره پيوسته معامله: سفارشات در این دوره با یکدیگر مچ می‌شوند و معاملات صورت می‌گیرند.

 

مراحل دریافت فیزیکی سکه طلا توسط مالک گواهی سکه طلا

یک روز پس از خرید سپرده از بورس کالا، مالکان گواهی سپرده سکه طلا می‌توانند به خزانه‌داری بانک مربوطه مراجعه کرده و با ارائه گواهی سکه‌های خود را دریافت کنند.

 

تاریخ سررسید نمادهای گواهی سپرده کالایی سکه طلا

نمادهای گواهی سپرده کالایی سکه دارای سررسید هستند. مالکان این نمادها می‌بایست در پایان روز سررسید این نماد برای فروش، دریافت فیزیکی یا انتقال این نماد اقدام کنند.

 

نحوه دسترسی به اطلاعات معاملاتی گواهی سپرده سکه

با مراجعه به سایت tsetmc.com از وضعیت معاملاتی گواهی سپرده سکه نیز همچون سایر سهام مطلع شوید. در این سایت با انتخاب گزینه جستجو و وارد کردن عبارت سکه، لیست سکه‌های قابل معامله در بورس کالا نمایش داده می‌شود. در حال حاضر گواهی سپرده سکه در پنج نماد زیر قابل معامله می‌باشد:

 • تمام سكه طرح جديد 0312 رفاه
 • تمام سكه طرح جديد 0110 صادرات
 • تمام سكه طرح جديد 0211 ملت
 • تمام سكه طرح جديد 0111 آينده
 • تمام سكه طرح جديد 0112 سامان

برای خرید گواهی سپرده سکه یا همان خرید سکه در بورس کافیه با لینک زیر ابتدا در کارگزاری مورد تایید ما (کارگزاری آگاه) یه حساب افتتاح کنید. قبلا آموزش ساخت حساب در کارگزاری آگاه رو در مطلب: آموزش دریافت کد بورسی و مراحل آن در کارگزاری آگاه آموزش دادیم.

لینک ثبت نام در کارگزاری آگاه با تخفیف معرف

 

نکته: اگر در کارگزاری های شلوغ دیگه ای مثل مفید حساب دارید حتما یه حساب دیگه در کارگزاری آگاه بسازید که هم به نسبت خلوت تره هم پنل مدیریت فوق العاده قوی تری داره. محدودیتی در داشتن حساب های مختلف در چند صرافی وجود نداره و تداخلی هم ندارند. در صورت نیاز به کد معرف هم می تونید کد معرف اینجانب محمد بدلی رو وارد کنید تا از امکانات سطح معرف بنده مثل تخفیف کارمزد معاملات و ثبت نام در دوره های باشگاه مشتریان کارگزاری آگاه بهره مند بشید: کد معرف DU1846

 

کسب درآمد دلاری را از کجا شروع کنم؟ + معرفی سایت و کارگزاری ها

طرح صیانت چه مشکلی برای کسب و کارها ایجاد خواهد کرد؟ + راهکارها

چطور دلار دیجیتال (تتر) بخریم؟ + آموزش صفر تا صد خرید دلار دیجیتال
آیا تورم بزرگ در راه است؟ دلار پنجاه هزار تومانی و سکه بیست میلیون تومنی!

با تخفیف کارمزد در صرافی های ارز دیجیتال ثبت نام، و کسب درآمد دلاری رو شروع کن

 
با وجود اینکه دو صرافی کوینکس و بینگ ایکس هر دو فعلا بدون نیاز به تغییر IP فعالیت می‌کنند اما بهتر است برای امنیت بیشتر از IP ثابت خارج از ایران استفاده کنید. برای ورود به صرافی کوینکس حتما باید با IP خارج از ایران وارد شوید.

توصیه های من درباره آموزش و برنامه ریزی در سال 1403

محمد بدلی مدیر سایت آموزش بازاریابی اینترنتی و طراحی سایت نی وکبه نظر من بزرگ ترین ابزار انسان برای رسیدن به موفقیت، داشتن تخصص هست. بزرگترین هدفت برای سال 1403 رو افزایش اطلاعات، کسب تخصص و آموزش و یادگیری برای پیشرفت خودت قرار بده. روی آموزش خودت سرمایه گذاری کن چون تا زمانی که همون آدم قبلی هستی و اطلاعاتت در سطح همون اطلاعات محدود قبلی هست، درآمدت هم همون درآمد محدود قبلی خواهد بود. آموزش ببین. یاد بگیر و برای سرمایه گذاری برنامه ریزی کن تا پیشرفت کنی.
من محمد بدلی، با حداقل 10 سال سابقه در زمینه کسب درآمد اینترنتی، بازاریابی اینترنتی، فروش اینترنتی، طراحی سایت های اینترنتی، راه اندازی کسب و کار آنلاین و فعالیت و سرمایه گذاری در بازارهای مالی، ابتدا از تکنیک های بازاریابی اینترنتی برای موفقیت کسب و کار خودم استفاده کردم و بعد تصمیم گرفتم وارد سرمایه گذاری در بازارهای مالی بشم و در نهایت تجربیاتم رو آموزش بدم. اگر پیشرفتت برات مهم هست آموزش ببین و اطلاعاتت رو بالا ببر تا متفاوت تر و موفق تر از گذشته خودت باشی.
پست های من رو در اینستاگرام و تلگرام دنبال کن. موفق باشی دوست عزیزم...

آموزش کسب درآمد دلاری با مهندس محمد بدلی

آموزش کسب درآمد دلاری و درآمد اینترنتی، بازاریابی و فروش اینترنتی، ارتقا وب سایت در نتایج جستجوی گوگل، افزایش فروش سایت توسط محمد بدلیآموزش سرمایه گذاری و کسب درآمد دلاری و درآمد اینترنتی، بازاریابی و فروش اینترنتی برای کسب و کار، ارتقا وب سایت در نتایج جستجوی گوگل، افزایش فروش سایت و سئو تضمینی وب سایت ها تخصص من است. من محمد بدلی، موسس شرکت طراحی سایت نی وک و سایت گردشگری کمک سفر هستم. تا این لحظه بیش از هزاران نفر از طریق وب سایت من ( کسب درآمد دلاری ) آموزش دیده اند تا کسب و کار آنلاین خود را ایجاد کنند. ادامه مطلب

جدیدترین مطالب سایت کسب درآمد دلاری

خبرنامه سایت آموزش کسب درآمد دلاری

با عضویت در خبرنامه سایت محمد بدلی، به جمع بیش از 10000 علاقه مند به کسب درآمد دلاری پیوسته و از جدیدترین مقالات آموزشی سایت و همچنین زمان برگزاری کارگاه های آموزشی غیر حضوری سایت با خبر شوید.

درآمد دلاری | آموزش سرمایه گذاری و آموزش کسب درآمد دلاری در ایران به صورت رایگان و کاربردی + آموزش کسب درآمد دلاری بدون نیاز به سرمایه ی اولیه در بازار رمزارزها.